Dobytí nebe eBook

Fatimma.cz Dobytí nebe Image

INFORMACE

Dobytí nebe je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor James Tobin. Přečtěte si s námi knihu Dobytí nebe na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

NÁZEV SOUBORU: Dobytí nebe.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,18 MB

ISBN: 8073413663

POPIS
Dlouhá léta jsem se trápil vírou, že člověk může létat. Moje choroba se neustále zhoršovala a já měl pocit, že již brzy mě připraví o spoustu peněz, ne-li přímo o život.“Tato slova napsal tichý mladý Ohájan v roce 1900. Byl jedním z dlouhé řady těch, kteří toužili létat. A toužili po tom celým svým srdcem, vášnivě, bezmocně, beznadějně. Teprve na přelomu dvacátého století pojali Wilbur Wright a několik dalších, po celé Evropě i Americe roztroušených dobrodruhů, pevné přesvědčení, že splnění staletého snu leží téměř na dosah a v překotném, deset let trvajícím souboji spolu zápolili o to, komu se podaří vzlétnou jako prvnímu, o to, kdo jako první dobude nebeDobytí nebe je hrdinský příběh vyprávějící o zdolávání překážek, vnějších i vnitřních, které měří hloubku lidské tvořivosti i charakteru. Tobinovi se s přesností profesionálního historika a lehkostí romanopisce podařilo zachytit vzájemné působení pozoruhodných osobností v jednom z nejzářivějších okamžiků naší historie. V roce oslav stého výročí první letu bratří Wrightů je i Dobytí nebe samo o sobě hrdinský počinem.
STÁHNOUT ČÍST
Dobytí nebe - Bratři Wrightové a velký souboj o první let ...
Dobytí nebe je z každičkého možného úhlu pohledu nádherný a vzrušující příběh, který přenáší bratry Wrightovy z jejich tradiční izolace v Daytonu a Kitty Hawk do středu dramatu (plného) invence, odvahy, boje a nakonec i triumfálního vítězství. (bratři Wrightové a velký souboj o první let)
PDF JÁRA CIMRMAN (LADISLAV SMOLJAK, ZDENĚK SVĚRÁK) Čechem ...
- Dobytí severního pólu (1985) - Blaník (1990) - Záskok (1994) - Švestka (1997) - Afrika (2002) - České nebe (2008) • literární / obecně kulturní kontext dramatická tvorba po roce 1945 - tzv. divadla malých forem satirické drama, mystifikace divadlo Semafor (Sedm malých forem) - založeno Jiřím Suchým r. 1959
SOUVISEJÍCÍ KNIHY