Makroekonomická fakta české transformace eBook

Fatimma.cz Makroekonomická fakta české transformace Image

INFORMACE

Makroekonomická fakta české transformace je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Vladimír Tomšík. Přečtěte si s námi knihu Makroekonomická fakta české transformace na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Makroekonomická fakta české transformace.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,63 MB

ISBN: 9788090385818

POPIS
Transformace centrálně plánovaných ekonomik na ekonomiky tržní byly jedinečnými historickými událostmi, které přirozeně stále vzbuzují zájem ekonomů. Od transformačních počátků již uplynula bezmála téměř dvě desetiletí a část společnosti tak může mít nepřesné pojetí o skutečném průběhu transformace. Z toho důvodu autoři považují za vhodné základní makroekonomická fakta české transformace znovu připomenout. Autoři dbali na to, aby si kniha udržela charakter pozitivní, tj. hodnotově neutrální, ekonomické analýzy. Kniha se proto záměrně omezuje pouze na ryze ekonomické otázky a naopak upozaďuje otázky institucionální a politické.Text propojuje úvahy předního českého ekonoma a dlouhodobého tvůrce hospodářské politiky České republiky - profesora Václava Klause, který spoluvytvářel jedinečný proces české transformace zevnitř a vždy z bezprostřední blízkosti, s názory člena mladší generace českých ekonomů - docenta Vladimíra Tomšíka, který se specializuje na problematiku ekonomické analýzy a monetární teorii a v současnosti jako člen bankovní rady České národní banky aktivně formuje českou měnovou politiku.Publikace je určena nejen odborné veřejnosti, ale všem zájemcům o problematiku transformace a ekonomie.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Makroekonomická fakta české transformace (Klaus ...
Název knihy: Makroekonomická fakta české transformace Autor: Václav Klaus a Vladimír Tomšík Vydavatel: NC Publishing, a. s. ISBN: 978-80-903858-1-8 Formát: 140, česky, pevná vazba Rok vydání: 2007. Publikaci lze v současné době objednat přímo v NC Publishing, a. s. na emailu [email protected] nebo telefonicky na +420 545 124 614 (kontaktní osoba Irena Peťovská).
Makroekonomická fakta české transformace
Makroekonomická fakta české transformace. Pvním je reálný kurs naší koruny vůči německé marce. Jsou to složité propočty, protože v roce 1990 nebyla koruna česká, ale československá. V roce 2006 už zase není marka, ale je euro. Tyto věci dát dohromady je netriviální statistický úkol.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY