Edvard Beneš v Sezimově Ústí eBook

Fatimma.cz Edvard Beneš v Sezimově Ústí Image

INFORMACE

Edvard Beneš v Sezimově Ústí je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Vladimír Drha. Přečtěte si s námi knihu Edvard Beneš v Sezimově Ústí na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

NÁZEV SOUBORU: Edvard Beneš v Sezimově Ústí.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,59 MB

ISBN: 8072601172

POPIS
Reprezentativní fotografická publikace přináší okolo sto padesáti unikátních a většinou nepublikovaných fotografií (včetně Sudkových), faksimilie dopisů a deníků ze života Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Vidíme na nich Benešovy nejen při práci na zahradě, při tenise nebo koupání v Lužnici, ale i jejich četné návštěvy, mj. Karla Čapka, Jana Herbena, Vlastu Buriana, Jana Masaryka, Austina Chamberlaina, nebo dokonce Jiřího Dimitrova. Autoři publikace vystavěli z neznámých nebo opomíjených obrazových dokumentů, archivních materiálů a na základě vzpomínek přátel, architektů a fotografů plastický portrét vkusu, úrovně nejen bydlení, ale i společenských kontaktů diplomata, politika a pozdějšího prezidenta ČSR.
STÁHNOUT ČÍST
Beneš Edvard - Sociologická encyklopedie
A tak když ve 20. letech Beneš jako ministr zahraničí hledal se svojí ženou nějaké místo na odpočinek, koupili pozemky v Sezimově Ústí a v roce 1930 si zde postavili dům.
Vila Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí | Vláda ČR
Necelé tři měsíce po své abdikaci, 3. září 1948, zemřel ve své vile v Sezimově Ústí druhý československý prezident Edvard Beneš. Jeho život rozhodně nebyl všední, žil v neklidné době plné dějinných zvratů, sám se ocitl ve víru dramatických událostí a ve vrcholné funkci byl nucen přijímat nelehká rozhodnutí.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY