Dům eBook

Fatimma.cz Dům Image

INFORMACE

Dům je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Bill Bryson. Přečtěte si s námi knihu Dům na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Dům.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,42 MB

ISBN: 9788073493745

POPIS
Jednoho dne Billa Brysona zaujala myšlenka, že mnohem více času věnujeme studiu válek a všelijakých historických bitev a nezabýváme se tím, z čeho se běžné dějiny doopravdy skládají: ze staletí, během kterých lidé tiše vykonávali své každodenní činnosti – jedli, spali a pokoušeli se zjednodušit si život. A také jej překvapila myšlenka, že klíčové vynálezy lidských dějin lze nalézt přímo v našich domovech. To jej inspirovalo k procházce po vlastním domě. Během cesty se v každé místnosti zastavuje a uvažuje o tom, jak vlastně všechny ty běžné věci vznikly.Tato okružní cesta domácností jej přiměla shromáždit mnoho informací o dějinách všeho možného i nemožného, od elektřiny po architekturu, od metod uchovávání jídla po vlny epidemií, od obchodu s kořením po stavbu Eiffelovy věže, od krinolín k toaletám; a také o důvtipných lidech, kteří za tím vším stáli. Přišel na to, že ač se nám náš domácký život zdá jako naprosto obyčejný, ve skutečnosti na nás v každém rohu našich domovů číhá skrytá historie, zajímavá, zábavná – a i trochu strašidelná.To vše spolu s mistrovským stylem vyprávění a jemným humorem činí knihu Dům, domov, domácnost jednou z nejzábavnějších a nejnázornějších knih, které byly o dějinách našeho života kdy napsané.
STÁHNOUT ČÍST
Dům / Dom (2011) | ČSFD.cz
Dům je velmi zachovalý a může zůstat vybavený. Dispozice domu: 1.patro - Předsíň s menší chodbou, velmi prostorný a slunný obývací pokoj, kuchyň, z kuchyně je vstup do koupelny se sprchovým koutem a komory. 2.patro - v patře se nachází šatna, dva samosta ...
Dům umění města Brna
O nás. Vedle nákupního centra Géčko vyrostl Lékařský dům Géčko a doplnil tak nabídku hypermarketu Globus a nákupního centra. Cílem lékařského domu je poskytovat široké spektrum zdravotní péče a zajistit její co největší dostupnost.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY