Dům eBook

Fatimma.cz Dům Image

INFORMACE

Dům je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Bill Bryson. Přečtěte si s námi knihu Dům na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Dům.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,96 MB

ISBN: 9788073493745

POPIS
Jednoho dne Billa Brysona zaujala myšlenka, že mnohem více času věnujeme studiu válek a všelijakých historických bitev a nezabýváme se tím, z čeho se běžné dějiny doopravdy skládají: ze staletí, během kterých lidé tiše vykonávali své každodenní činnosti – jedli, spali a pokoušeli se zjednodušit si život. A také jej překvapila myšlenka, že klíčové vynálezy lidských dějin lze nalézt přímo v našich domovech. To jej inspirovalo k procházce po vlastním domě. Během cesty se v každé místnosti zastavuje a uvažuje o tom, jak vlastně všechny ty běžné věci vznikly.Tato okružní cesta domácností jej přiměla shromáždit mnoho informací o dějinách všeho možného i nemožného, od elektřiny po architekturu, od metod uchovávání jídla po vlny epidemií, od obchodu s kořením po stavbu Eiffelovy věže, od krinolín k toaletám; a také o důvtipných lidech, kteří za tím vším stáli. Přišel na to, že ač se nám náš domácký život zdá jako naprosto obyčejný, ve skutečnosti na nás v každém rohu našich domovů číhá skrytá historie, zajímavá, zábavná – a i trochu strašidelná.To vše spolu s mistrovským stylem vyprávění a jemným humorem činí knihu Dům, domov, domácnost jednou z nejzábavnějších a nejnázornějších knih, které byly o dějinách našeho života kdy napsané.
STÁHNOUT ČÍST
dům - Wikislovník
Dům jógy Praha S radostí vám oznamujeme, že od pondělí 11. května otvíráme všechny naše studia! Podle nařízení vlády je však třeba dodržet některá opatření .
Restaurace Kamenný dům Liberec - Letní terasa bar salónek
Dům jedním tahem spojuje výhody typových projektů s možností individuálních úprav, unikátní stavební materiály Liapor a minimum starostí. Dům jedním tahem vám postavíme na klíč, k dokončení i jako hrubou stavbu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY