Doktor chudých eBook

Fatimma.cz Doktor chudých Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Doktor chudých! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Doktor chudých a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Doktor chudých.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,40 MB

ISBN: 0

POPIS
V knize Doktor chudých najdeme příběhy dvou lékařů-průkopníků, kteří působili v českých zemích v 18. a 19. století, ale dnes už je kromě úzce vyhraněných odborníků málokdo zná. Johann Baptist Michael Sagar, původem chudý pasáček z Kraňska (dnešního Slovinska), jenž se tvrdošíjnou pílí vypracoval až na „krajského fyzika“, působil zejména v Jihlavě a proslul svými poznatky v oboru epidemiologie. Jan Melič se v Praze věnoval porodnictví a prosazoval reformy v oblasti zdravotní péče pro chudé. Též v r. 1792 provedl v obtížných domácích podmínkách první doložený císařský řez na živé rodičce v českých zemích. Osudy těchto zapomenutých velikánů podává Alena Šubrtová nesmírně živě, a zpřístupňuje je tak široké čtenářské veřejnosti, aniž by to bylo na úkor faktografické správnosti.Autorka se dějinami lékařství po léta zabývala jako archivářka, díky čemuž text obohacuje o množství neotřelých, avšak autentických detailů, jež čtenáři vzdálenou dobu přibližují.
STÁHNOUT ČÍST
George Church | Genetics
A CD of heartfelt congregational praise from the Metropolitan Tabernacle. Sword & Trowel Magazine The Sword & Trowel magazine was started in 1865 by C. H. Spurgeon, and it enjoys an extensive readership throughout the world, especially among ministers and church leaders.
Chudoba - Wikipedie
Shadow Mountain Community Church is an evangelical church pastored by Dr. David Jeremiah and is located in El Cajon, California, San Diego County. We are a church dedicated to teaching the truth of God's Word.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY