Útěk z továrny na smrt eBook

Fatimma.cz Útěk z továrny na smrt Image

INFORMACE

Hledáte knihu Útěk z továrny na smrt? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Mark S. Smith? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Útěk z továrny na smrt.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,55 MB

ISBN: 9788072227945

POPIS
Hershl Sperling, který přežil dva nacistické vyhlazovací a alespoň pět koncentračních táborů, pomýšlel na sebevraždu. Bylo mu dvaašedesát. Alespoň na první pohled bylo podivné, že člověk, který přežil Osvětim, Dachau, Treblinku a jiná tak pekelná místa – jistě alespoň zčásti dík své naději a vnitřní síle – může pomýšlet na to, že si sám vezme život. Přece jen koneckonců přežil... žil ve Skotsku, daleko od své staré vlasti i zdroje svého utrpení – míst, ještě stále vyvolávajících děsivé obrazy ohně a hor zkroucených mrtvol. Podivné bylo také pomyšlení na to, že tento tichý polský žid byl na vlastní oči svědkem onoho ohně a vláčel do něho ony pokroucené mrtvoly.Svědectví Hershla Sperlinga je dalším kamínkem skládanky holokaustu, který by zmizel z dějin dvacátého století, kdyby nikdy nebyl vypovězen. Byl jedním z mála přeživších svědků, kteří prožili značnou část nacistické hrůzovlády – od prvních dnů invaze do Polska a následných zvrhlostí v čenstochovském ghettu až po Treblinku, Osvětim-Birkenau a Dachau. Odvahu, se kterou uprchl z Treblinky uprostřed povstání, jež zlikvidovalo jednu z nejstrašnějších továren na smrt v dějinách lidstva, nelze ani plně docenit. Byl jedním z mála těch, kdo po sobě zanechali autentické svědectví. Jeho příběh je součástí toho, co se před oněmi dávnými lety skutečně odehrálo. Viděl věci, které by žádná lidská bytost neměla nikdy spatřit. Byla to právě tato skutečnost, se kterou nakonec nedokázal žít?
STÁHNOUT ČÍST
Svedkove z tovarny na smrt | Sleviste.cz
Útěk z továrny na smrt. Smith, Mark S. Vydání: Víkend 2011 | Jazyk: čeština | Signatura: G 13257. Příběh Hershla Sperlinga podává svědectví o holocaustu - vyhlazování Židů v plynových komorách a nelidských praktikách v koncentračních táborech. Ukazuje, jak těžký byl návrat do života pro ty, co přežili.
Útěk z továrny na smrt | Srovnanicen.cz
Všechny informace o produktu Kniha Útěk z továrny na smrt, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Útěk z továrny na smrt.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY