Knihy tajemství a moudrosti I eBook

Fatimma.cz Knihy tajemství a moudrosti I Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Knihy tajemství a moudrosti I! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Knihy tajemství a moudrosti I a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Knihy tajemství a moudrosti I.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,41 MB

ISBN: 9788074293320

POPIS
Židovské pseudepigrafy (z řec. pseudés = „nepravý, falešný“, epigrafé = „nápis, název“) nebo též „apokryfy“ jsou literární památky, které vznikly ve staletích mezi Starým a Novým zákonem, některé dokonce zároveň s evangelii. V jejich názvu se namísto jména skutečného autora nejčastěji objevuje jméno významné a okruhu čtenářů známé nežijící osobnosti. Většina židovských pseudepigrafních spisů je pojmenována po známých postavách Starého zákona (kniha Henochova, Závěť Mojžíšova, Závěti patriarchů, Žalmy Šalomounovy apod.), výjimečně po postavách mimobiblických (knihy Sibylliny, list Aristeův). Dalším charakteristickým rysem této literatury je její apokalyptické zaměření na zlom věků a na příchod mesiáše. Židovské pseudepigrafy, které jsou významným svědectvím o životě a myšlení doby, do níž vstoupilo evangelium, vycházejí nyní v překladu členů Starozákonní překladatelské komise České biblické společnosti ve druhém vydání.
STÁHNOUT ČÍST
Knihy tajemství a moudrosti II - Zdeněk Soušek | Knihy.ABZ.cz
Ve svazku Knihy tajemství a moudrosti iii. přinášíme následující židovské pseudepigrafy (apokryfy): Třetí kniha Makabejská Spis vypráví o událostech proběhnuvších zhruba půl století před makabejským povstáním. Ve svých sedmi kapitolách podává legendu o vzniku svátků, které jsou obdobou dnešních svátků purim.
Knihy tajemství a moudrosti III - Zdeněk Soušek | Knihy.ABZ.cz
Hledáte Knihy tajemství a moudrosti III od Zdeněk Soušek? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR
SOUVISEJÍCÍ KNIHY