Tribunová sútra Šestého patriarchy eBook

Fatimma.cz Tribunová sútra Šestého patriarchy Image

INFORMACE

Hledáte knihu Tribunová sútra Šestého patriarchy? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2001 a autorem je Chuej-neng? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2001

NÁZEV SOUBORU: Tribunová sútra Šestého patriarchy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,53 MB

ISBN: 8070213450

POPIS
Kniha vypráví o životě a působení Šestého patriarchy Chuej--nenga a shrnuje jádro jeho učení, jak je zaznamenali údajně podle mistrových kázání jeho žáci z doby kolem roku 680. Nejstarší dochovaný rukopis pochází z 9. století a byl objeven teprve roku 1900 v jeskynním chrámu v Tun-chuangu. Do západních kultur byla Tribunová sútra zprostředkována v souvislosti se zvýšeným zájmem o východní myšlení a umění, který se ve 20. století v Evropě a Americe projevil. Zenový buddhismus, kladoucí důraz na meditativní oproštění od materiálních potřeb i od jednostranného racionalismu, má pro moderního člověka velkou přitažlivost. Nejen proto, že již víme, že se musíme učit chápat způsob myšlení a jednání národů vycházejících z jiných kulturních tradic, máme - li s nimi žít ve společném světě.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Tribunová sútra Šestého patriarchy (Chuej-neng ...
Kupte nebo prodejte knihu Tribunová sútra Šestého patriarchy v online antikvariátu TrhKnih.cz
Tribunová sútra šestého patriarchy již není v prodeji ...
Chuej-neng (= Huineng) - Tribunová sútra šestého patriarchy (553) Praha - Odeon 1988 brož s obálkou svazek 553 108 stran edice Světová četba (Jiřina Zumrová)
SOUVISEJÍCÍ KNIHY