Tenisový loket eBook

Fatimma.cz Tenisový loket Image

INFORMACE

Tenisový loket je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Karel Koudela. Přečtěte si s námi knihu Tenisový loket na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2002

NÁZEV SOUBORU: Tenisový loket.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,44 MB

ISBN: 0

POPIS
Autor se v knize zabývá etiopatogenezí, vyšetřovacími metodami, diferenciální diagnostikou, konzervativním a operačním léčením jedné z nejčastějších úponových bolestí, tenisovým loktem. Na základě anatomické studie zjistil a popsal tvarové odchylky v oblasti humeroradiálního kloubu, které jsou jedním z hlavních důvodů přechodu onemocnění do chronického stadia. Dále uvádí RTG změny a termografické nálezy typické pro chronickou formu tenisového lokte. Popisuje klinický obraz, diferenciální diagnostiku se zaměřením na cervikobrachiální syndrom a supinátorový syndrom. Hodnotí výsledky svalových biopsií z m.extensor carpi radialis brevis ve vztahu k cervikobrachiálnímu syndromu a dokládá je barevnými histologickými nálezy. Uvádí přehled konzervativní a operační léčby chronické formy tenisového lokte a stanovuje indikace k operačnímu léčení. Popisuje a bohatě dokumentuje na barevných fotografiích vlastní operační metodu a její principy. Hodnotí dlouhodobé, více než dvacetileté operační výsledky u nás dosud největšího publikovaného souboru (více než 400 pacientů) a srovnává je s klasickou Hohmannovou operací.Tato publikace je určena ortopedům, sportovním lékařům, neurologům, fyziatrům, rentgenologům, lékařům pracovního lékařství, patologickým anatomům a praktickým lékařům.
STÁHNOUT ČÍST
Tenisový loket - Diskuze a zkušenosti | Najdise.cz
Tenisový / golfový loket víme jak na bolesti bez léků. Rázové vlny, infraterapie, masážní prostředky.
Tenisový / golfový loket - painGURU
Tenisový loket je zánět šlach, které spojují svaly předloktí s vnější stranou lokte. Často vzniká při nadužívání svalů a šlach předloktí a kolem loketního kloubu. Tenisový loket je také známý jako laterální bolest lokte nebo laterální epikondylitida a nemusí být nutně spojena s tenisem.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY