Šavle světa eBook

Fatimma.cz Šavle světa Image

INFORMACE

Šavle světa je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Wojciech Zabłocki. Přečtěte si s námi knihu Šavle světa na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Šavle světa.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,69 MB

ISBN: 9788087057278

POPIS
Kniha se věnuje šavlím mnoha států a národů. Mezi analyzovanými exempláři se nacházejí ruské, maďarské, turecké, arabské, mongolské, švýcarské, německé, italské, arménské, moldavské, perské a samozřejmě polské šavle.Dosavadní klasifikace této zbraně se opírala o vnější vzhled a dekoraci, pomíjejíc tak skutečnost, že šavle byla konstruována hlavně k boji. V díle Wojciecha Zabłockiego jsou proto základní typy šavlí určovány především podle jejich funkčně-konstrukčních charakteristik a dekorace pouze pomáhá při jejich umístění v čase a prostoru. Kromě pojednání o výsledcích vlastního dlouholetého zkoumání autor představuje i rekonstrukci techniky ovládání různých typů šavlí.Obsahem první části díla je stručný historický přehled (starodávné traktáty a výcvikové řády šermířů) a rovněž analýza šermířských technik – v porovnání s obdobnými díly zcela ojedinělý přístup. V druhé části jsou probrány všeobecnou formou jednotlivé typy šavlí s následným přechodem k systematické prezentaci jednotlivých exemplářů.Kniha je bohatě ilustrována originálními autorovými černobílými kresbami.
STÁHNOUT ČÍST
5MB6 Kniha Šavle světa - 5 M spol. s.r.o.
Šavle svĚta Kniha se věnuje šavlím mnoha států a národů. Mezi analyzovanými exempláři se nacházejí ruské, maďarské, turecké, arabské, mongolské, švýcarské, německé, italské, arménské, moldavské, perské a samozřejmě polské šavle.
Šavle světa, Wojciech Zabłocki | Knihkupec.com
Kromě toho je držitelem devíti medailí z mistrovstvích světa a pětkrát získlal titul mistra Polska. Je laureátem mnoha ocenění a čestných uznání za svoji práci v oblasti sportu a architektury. Je váženým sběratelem a znalcem starožitných zbraní. ... Kniha Šavle světa.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY