Zvířata jsou naši bratři eBook

Fatimma.cz Zvířata jsou naši bratři Image

INFORMACE

Zvířata jsou naši bratři je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Edgar Kupfer-Koberwitz. Přečtěte si s námi knihu Zvířata jsou naši bratři na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Zvířata jsou naši bratři.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,54 MB

ISBN: 9788090483804

POPIS
Edgar Kupfer-Koberwitz se narodil 24. dubna 1906 do rodiny správce Koberwitzova statku poblíž Vratislavi v Polsku. Na začátku druhé světové války byl deportován do koncentračního tábora v Dachau u Mnichova. Přes hrozbu jisté smrti se mu zde podařilo něco velmi odvážného. Od listopadu 1942 pečlivě zaznamenával život v táboře do svého deníku, který nakonec obsáhl 1800 stran. Navzdory drsným podmínkám věznění zůstal oddaným vegetariánem. Dokonce i během těch nejhorších útrap byl vázán hlubokým soucitem a úctou ke všem živým bytostem. Kniha Zvířata jsou naši bratři byla napsána po válce jako vyjádření autorova postoje k mučení a zabíjení zvířat. Je psána formou dopisů, v nichž autor odpovídá imaginárnímu účastníkovi této diskuse. Jedna krátká věta v knize vysvětluje všechny důvody vegetariánství a fakt, že ji napsal člověk, který přežil koncentrační tábor v Dachau, jí ještě přidává na významu. Koberwitz píše: „Poslouchej. Nejím zvířata, protože se nechci živit utrpením a smrtí jiných tvorů, protože jsem sám trpěl tolik, že právě díky vlastnímu utrpení umím procítit i utrpení cizí“. V úvodu i závěru knížky je uvedena jedna pravda, které jsme naneštěstí každodenními svědky: „Dokud člověk zabíjí a trápí zvířata, bude zabíjet a trápit i lidi. Do té doby budou i války, neboť zabíjet se člověk musí učit a cvičit v malém.“ Autor této citlivé a provokativní knihy zemřel 7. července 1991 v osamění, neznámý a chudý v domově důchodců. Možná, že právě jeho tragický osud dává snaze o zachování jeho odkazu takovou důležitost. Vydání knihy Zvířata jsou naši bratři nejen uchovává a šíří Koberwitzův duchovní a morální odkaz, ale také zároveň vzdává úctu jeho duchovní velikosti, jíž se nedostalo uznání za jeho života.
STÁHNOUT ČÍST
Zvířata naši bratři (Edgar Kupfer-Koberwitz) | Detail ...
Víš, kdo jsou naši bratři a sestry, které máme milovat? — Ježíš řekl, že jsou to všichni praví křesťané, kteří jakoby tvoří jednu velkou rodinu. Jak můžeš ukázat, že miluješ svého bratra? Co myslíš, proč je tak důležité milovat své křesťanské bratry a sestry?
Kniha Zvířata jsou naši bratři | Knihy pre každého
Je zde rostlinná strava. Jsou zde alternativy masa. Je zde Láska, o které nemusíte jenom řečnit, ale začít žít. HLAS ZVÍŘAT, [email protected] Se svolením Lukáše Vincoura sdílím jeho zkušenost: "Tento rok jsem zažil nejhorší chvíle svého dosavadního života. Byl jsem uprostřed samého pekla, na jatkách.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY