Národní soud nad zrádcem Karlem Sabinou eBook

Fatimma.cz Národní soud nad zrádcem Karlem Sabinou Image

INFORMACE

Národní soud nad zrádcem Karlem Sabinou je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Petr Kovařík. Přečtěte si s námi knihu Národní soud nad zrádcem Karlem Sabinou na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Národní soud nad zrádcem Karlem Sabinou.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,45 MB

ISBN: 9788090347175

POPIS
Kniha se zabývá tzv. národním soudem, při němž byl spisovatel a libretista Prodané nevěsty Karel Sabina 30. července 1872 odhalen jako konfident pražského policejního ředitelství. Na základě dosud nezveřejněných archivních dokumentů jsou uvedena zcela nová fakta z policejního i soudního vyšetřování a opraveny dlouho tradované omyly. Kromě dosud nikdy nezveřejněných výslechových protokolů soudu, jenž na základě Sabinova oznámení a na žádost policie událost vyšetřoval, lze vnést více světla do průběhu onoho "národního soudu" i jeho následků. Ty spočívaly nejen ve vypovězení Sabiny z vlasti, ale také v jeho zostuzení v tisku. V knize jsou zmíněny souvislosti, v nichž se národní soud nad Karlem Sabinou jeví dodnes aktuální jako součást širšího diskursu na téma vyrovnání se s případy mravního selhání z období totalitních režimů, jejich etických rozměrů a dopadů. V tom je otázka viny a trestu Karla Sabiny citlivá ještě dnes.
STÁHNOUT ČÍST
Národní soud nad zrádcem Karlem Sabinou (Petr Kovařík) od ...
Kniha: Národní soud nad zrádcem Karlem Sabinou (Petr Kovařík). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!
KOVAŘÍK, Petr : Národní soud nad zrádcem Karlem Sabinou
Petr Kovařík: Národní soud nad zrádcem Karlem Sabinou 25.10.2010 16:54 Nová fakta, vyšetřování, policejní a soudní protokoly, fotografie. V příloze mj. úplný text Karel Sabina: Obrana proti lhářům a utrhačům. 360 stran, fotografie, faksimile dokumentů. Doporučená prodejní cena 363,- Kč ISBN 978-80-903471-7-5.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY