Syndrom bolestivého kolena eBook

Fatimma.cz Syndrom bolestivého kolena Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Syndrom bolestivého kolena! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Syndrom bolestivého kolena a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Syndrom bolestivého kolena.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,88 MB

ISBN: 8072623915

POPIS
Kolenní kloub je největší kloub lidského pohybového aparátu. Je i při běžném pohybu vystaven velkému zatížení, které se zvyšuje při pracovních a sportovních aktivitách. Nemocný přicházející s problémy v oblasti pohybového aparátu do ordinace praktického lékaře, ortopeda, revmatologa i jiných specialistů si stěžuje mimo bolesti páteře nejčastěji právě na bolesti v oblasti kolenního kloubu.Monografie shrnuje znalosti o chorobných syndromech postihujících kolenní kloub, o jejich diagnostice a terapii. První část knihy je věnována vyšetřovacím metodám kolenního kloubu. V úvodu je uvedeno klinické vyšetření kolenního kloubu, následuje vyšetření za pomoci zobrazovacích technik od klasického rentgenového vyšetření až po vyšetření ultrazvukem a magnetickou rezonancí. Popsány jsou i artroskopické postupy a vyšetření synoviální tekutiny. Další část obsahuje kapitoly věnované nejčastějším klinickým jednotkám: postižení kolenního kloubu u systémových revmatických onemocnění, infekční artritidy, traumatické postižení měkkého kolena (včetně sportovních úrazů) a nádory v oblasti kolena. Poslední skupina kapitol pojednává o terapii nemocí kolenního kloubu. Jsou zde shrnuty znalosti o léčbě konzervativní, tj. o farmakoterapii i postupech nefarmakologických z oblasti léčby fyzikální a léčebné tělesné výchovy. Zvláštní pozornost je věnována léčbě chirurgické, včetně náhrad kolenního kloubu.
STÁHNOUT ČÍST
Bolest kolena levně | Blesk zboží
Kupte knihu Syndrom bolestivého kolena (Karel Trnavský, Vratislav Rybka et al.) s 15 % slevou za 664 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.
Syndrom bolestivého kolena levně | Mobilmania zboží
Syndrom bolestivého kolena - Karel Trnavský, Vratislav Rybka et al., . Nakladatelství především lékařské literatury, internetové knihkupectví Lékařský kompas
SOUVISEJÍCÍ KNIHY