Informace eBook

Fatimma.cz Informace Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Informace! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Informace a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Informace.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,50 MB

ISBN: 9788073634155

POPIS
Informace je v určitém smyslu knihou o všem, co je páteří naší civilizace: o telekomunikaci, ochranných známkách, počítačích, genetice, spamu a memech, kompresi dat, kvantové mechanice i šifrách, slovnících, náhodě, entropii i řetězových dopisech. Zkušený autor kultovní knihy Chaos a řady dalších publikací uchopil téma "informace" skutečně od základu. Knihu otevírá půvabná kapitola o dálkové řeči afrických bubeníků (komunikačnímu kanálu, jehož kapacitě se schopnosti naší civilizace vyrovnaly až ke konci 19. století) a v řadě pestrých kapitol nás seznamuje s historií a hlavními aspekty informačního věku. Co má s moderní civilizací společného klínopis, bizarní projekt francouzských mechanických telegrafů či neméně bizarní mechanický počítač Charlese Babbagea? Uvidíme, že velmi mnoho. Zdánlivě mrtvá historická témata autor oživuje moderním pohledem teorie informace a v často překvapivých paralelách ukazuje, jak se současná civilizace dostala tam, kde nyní je. Informace je pozoruhodná kniha: abyste se do ní mohli ponořit a vychutnat její potenciál, nepotřebujete žádné zvláštní vzdělání, na druhé straně však otevře nikoli jeden, ale celou řadu nových horizontů i ostřílenému profesionálnímu informatikovi.
STÁHNOUT ČÍST
Informace
datová schránka - přihlášení pomocí přístupových údajů k datové schránce (informace o zřízení datové schránky) Fyzické i právnické osoby mohou k využívání služeb ePortálu pověřit svého zaměstnance či jinou fyzickou nebo právnickou osobu.
Povinně uveřejňované informace | ČSOB
Další informace o ADR. Podrobné informace o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů jsou k dispozici v zákoně o ochraně spotřebitele, Pravidlech ADR, v sekci často kladené otázky a na stránce Stanoviska ADR.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY