Vědecké omyly, bludy a podvrhy eBook

Fatimma.cz Vědecké omyly, bludy a podvrhy Image

INFORMACE

Hledáte knihu Vědecké omyly, bludy a podvrhy? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2002 a autorem je Robert Youngson? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2002

NÁZEV SOUBORU: Vědecké omyly, bludy a podvrhy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,19 MB

ISBN: 8086022846

POPIS
Publicista, zabývající se systematicky popularizací vědy, se v této knize věnuje historii slepých uliček, chyb, či pouhé nedostatečnosti člověka během lidské cesty za poznáním, ať se to týká dávné minulosti (například starořecká geometrie), středověku (osudy astronomů T. de Brahe a G. Bruna) či naší přítomnosti (zneužívání drog ve vojenském výzkumu). Prostřednictvím toho, jak autor poukazuje na to mylné či špatné ve všech možných oborech bádání (fyzika, matematika, statika, medicína, biologie atd.), daří se mu zajímavým způsobem přiblížit i laickému čtenáři výsledky a principy vědy. Kromě odborné problematiky se autor věnuje i etickým a technickým selháním, vyvolaným buď nekompetentností, či přímo bezostyšnou touhou po zisku (ekologická katastrofa v Bhópálu, pád amerického raketoplánu).
STÁHNOUT ČÍST
100 hoaxů a omylů, které napálily vědce
Vědecké omyly, bludy a podvrhy : krátká historie toho, jak se někdy vědci mohou mýlit-- / Hlavní autor: Youngson, R. M. Vydáno: (2004) Největší lži historie, aneb, Jak se falšovaly dějiny / Hlavní autor: Fabian, Frank, 1952- Vydáno: (2015-2016)
PDF Vědecké omyly, bludy a podvrhy - Robert M. Youngson epub ...
Košík je prázdný, pojďme ho naplnit! Antikvariát Olomouc ~ Univerzitní 14 ~. Hledat
SOUVISEJÍCÍ KNIHY