Zakázaný obraz eBook

Fatimma.cz Zakázaný obraz Image

INFORMACE

Hledáte knihu Zakázaný obraz? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2013 a autorem je Alain Besançon? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Zakázaný obraz.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,27 MB

ISBN: ",

POPIS
Autor nás provází spory mezi zastánci obrazů (ikonofily) a jejich odpůrci (ikonoklasty). Proč některá náboženství dovolují znázorňovat božské pomocí obrazů, zatímco jiná to zakazují? Proč filozofové nacházeli důvody k pohrdání řeckým uměním v době, kdy bylo na svém vrcholu? Proč byl biblický zákaz obrazů tak odlišně interpretován židy, muslimy a křesťany? Proč byl spor o obrazy tak ostrý v Byzanci, zatímco na Západě vznikaly světské i náboženské obrazy? Autor se věnuje vývoji filozofické logiky nepřátelské obrazu – od Platona k Malevičovi, přes Kalvína a Kanta k Hegelovi – a zkoumá, jak tyto myšlenkové proudy ovlivnily evropské umění. Své bádání zakončuje analýzou moderního abstraktního umění, které považuje za poslední výboj starého ikonoklasmu. Na obsáhlé a originální knize oceníme nejen erudici autora, ale i jeho přesvědčivý intelektuální přístup.
STÁHNOUT ČÍST
Zakázaný obraz - Alain Besançon - Megaknihy.cz
Všechny informace o produktu Kniha Zakázaný obraz. Intelektuální dějiny obrazoborectví - Alain Besancon - Barrister & Principal, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Zakázaný obraz. Intelektuální dějiny obrazoborectví - Alain Besancon - Barrister & Principal.
Zakázaný obraz | Books & Pipes
Zakázaný obraz. Kdo napsal knihu Zakázaný obraz? Autorem je Alain Besançon. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY