Na prahu atomové války eBook

Fatimma.cz Na prahu atomové války Image

INFORMACE

Hledáte knihu Na prahu atomové války? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2008 a autorem je Milan Syruček? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Na prahu atomové války.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,68 MB

ISBN: 9788087027868

POPIS
Atomové zbraně se vyvíjí a vyrábí, aby nikdy nebyly použity - takový byl slogan jaderného zbrojení mocností po druhé světové válce. Přitom stačilo málo a nemusela to být pravda. Několikrát jak sovětská, tak americká strana zvažovala možnost prvního jaderného úderu, počínaje už rokem 1949, naposledy v 80. letech minulého století. A v tomto rozmezí byl nejméně dvěstěkrát vyhlášen na jedné i druhé straně jaderný poplach, kdy se v důsledku technického či lidského selhání už začaly odpočítávat minuty před odpálením nosičů jaderných zbraní. A proč k tomu nakonec nedošlo? Nejen zodpovězení této otázky, ale také řada zajímavých informací, technických údajů a dosud nezveřejněných fakt o hrozbě atomové války čeká na čtenáře v nové knize zkušeného a renomovaného autora literatury faktu.
STÁHNOUT ČÍST
Campbell: Na prahu atomové války v EU - Sputnik Česká ...
Do 30. let vstoupil svět v mimořádně tíživých podmínkách, které souvisely s velkou hospodářskou krizí. Toho dokázali bravurně využít nacisté v sousedním Německu, kteří poukazovali nejen na zátěž splácení německých reparací, ale i na potupné postavení Německa v rámci geopolitických vztahů a bídu obyvatel státu.
Na prahu atomové války / Nejlevnější knihy
12.11.2008 22:02:58 N A PRAHU ATOMOVÉ VÁLKY . mohl dosáhnout na Washington či New York), ale důvodem byly ame-rické globální zájmy. Američané se také o několik let přepočítali v odhadu sovětských . schopností vyrobit atomovou bombu, ale to v podstatě není rozhodu-jící.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY