Dorého bible eBook

Fatimma.cz Dorého bible Image

INFORMACE

Dorého bible je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Torgny Lindgren. Přečtěte si s námi knihu Dorého bible na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Dorého bible.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,36 MB

ISBN: 9788086515984

POPIS
Gustave Doré, francouzský malíř a grafik 19. století, dosáhl nejvýraznějšího úspěchu právě ilustracemi k Bibli. Toto dílo se stalo jakýmsi odrazovým můstkem, nebo lépe inspirací jednomu z nejzajímavějších současných švédských spisovatelů Torgnymu Lindgrenovi (1938), který na jejím základě sestrojil opulentní románovou alegorii, na jedné straně bytostně skandinávskou, odhalující syrovou realitu severu, na straně druhé hlubokou sondu ke kořenům široké evropské kulturní sféry, aniž by čtenář byl ochuzen o charakteristický lindgrenovský humor nebo věčně přítomnou sebeironii, jež napomáhá sdělit ostatním zdánlivě nesdělitelné a zprostředkovat širší čtenářské obci zdánlivě nesrozumitelné. Příběh Dorého Bible se odehrává v severním Švédsku, takto autorově rodišti. Dokonce by se dalo říct, že uzavírá jakýsi volný románový triptich Čmeláčí med (č. 1999) a Přerušený příběh (č. 2005). Autor jako obvykle prostřednictvím jednoduchého příběhu nastoluje základní existenciální otázky, zamýšlí se nad lidskou přirozeností, složitostí našeho bytí a vztahem pravdy a lži. Hrdinou - antihrdinou je analfabet, kterému jeho handicap vynahrazuje obrázková Bible Gustava Dorého a otevírá mu tak svět, jenž je pro ostatní podobně postižené jedince nedostupný.
STÁHNOUT ČÍST
Gustave Doré - Wikipedie
Moravská zemská knihovna je od 29. 4. do 15.5. otevřena v omezeném režimu, objednat lze pouze knihy s absenční výpůjčkou. Od 18. do 22.5. bude knihovna zcela uzavřena z důvodu rekonstrukce.
Lindgren, Torgny: Dorého Bible - iLiteratura.cz
Jeho prvním učitelem je dědeček, postižený ke stáru podobně, který mu přibližuje velká díla světové literatury a s nímž chlapec objevuje i svět Dorého Bible. Detailní a expresivní Dorého rytiny se mu stávají cestou nejen k Bibli a víře, ale ke světu vůbec.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY