Politika zadržování eBook

Fatimma.cz Politika zadržování Image

INFORMACE

Hledáte knihu Politika zadržování? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je Ian Shapiro? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Politika zadržování.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,73 MB

ISBN: 9788024616698

POPIS
Kniha známého amerického politologa Iana Shapira z roku 2007 se věnuje současné zahraniční politice Spojených států, která po 11. září čelí zcela novým výzvám. Představuje politiku zadržování (containment) jako alternativu k nefunkční Bushově doktríně. Politika zadržování přizpůsobená realitě 21. století podle Shapira nabízí "nejlepší ochranu Američanů před násilnými útoky a zároveň je nejlepším způsobem, jak zachovat demokracii v Americe a také ji šířit ve světě." Shapirova smělá vize bezpečnosti ve světě po 11. září připomíná Dlouhý telegram George Kennana, ve kterém byla strategie zadržování poprvé představena. Ve druhé polovině 20. století pomohla Americe vyhrát studenou válku a Shapiro ve své další brilantní analýze mocenských strategií ukazuje, nakolik má šanci uchránit Spojené státy před hrozbou světového terorismu.
STÁHNOUT ČÍST
Politika zadržování / Najlacnejšie knihy
Česká vláda se jednomyslně rozhodla podat žalobu na Evropskou komisi pro zadržování plateb České republice ve výši asi 6 milionů korun. Jde o dotace pro Agrofert, který podle opozice stále ovládá Andrej Babiš.
Kniha Politika zadržování - Ian Shapiro | Dobré Knihy.cz
Dnešní svět je dost podobný situaci v polovině minulého století, aby byla stará strategie relevantní, ale dost odlišný na to, aby ji bylo třeba modifikovat a modernizovat. I když úspěch není zaručen, nová politika zadržování nabízí nejlepší šanci na obranu amerických zájmů v 21. století.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY