Antické divadlo eBook

Fatimma.cz Antické divadlo Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Antické divadlo! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Antické divadlo a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Antické divadlo.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,29 MB

ISBN: 8024611058

POPIS
Encyklopedie antického divadla se skládá ze tří částí. První obsahuje soupis divadelních staveb v oblasti někdejšího antického světa, včetně jejich popisu. Součástí hesel je i zobrazení dnešního stavu antických divadel. V druhé, nejobsáhlejší části textu, jsou abecedně řazená hesla, vysvětlující fakta týkající se antického divadla. V závěrečné části je úplný soupis dochovaných řeckých a latinských dramat. Jednotlivá hesla podávají vyčerpávající informace o obsahu a stavbě dramat, jejich provedení, českém překladu a českých inscenacích včetně inspirací. Bohatě doplněno pérovkami a obrazovou přílohou.
STÁHNOUT ČÍST
MŮJ SVĚT * * - R E F E R Á T Y - Antické divadlo -Řecko, Řím
Řecké divadlo. Divadlo v Řecku vzniklo původně z oslav boha Dionýsa (čtyřikrát do roka, nejvýznamnější se oslavy se konaly na konci března v Athénách). Vstupné se neplatilo, protože divadlo bylo sponzorováno mecenáši (bohatí občané). Obdiv staří Řekové vyjadřovali tleskáním, nelibost pak mlaskáním a syčením.
Antické divadlo Eva Stehlíková od 300 Kč - Heureka.cz
Epidaurus - divadlo Směrem východně od Mykén leží městečko zvané Epidaurus. Kromě pěkných pláží a možností relaxace si tu rozhodně nenechte ujít antické divadlo z období před 2,5 tisíci lety. Jde o kruhový amfiteátr obrovských rozměrů, který doslova bere dech.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY