Populismus v demokratickém právním státě: hrozba, nebo výzva? eBook

Fatimma.cz Populismus v demokratickém právním státě: hrozba, nebo výzva? Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Populismus v demokratickém právním státě: hrozba, nebo výzva?! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Populismus v demokratickém právním státě: hrozba, nebo výzva? a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Populismus v demokratickém právním státě: hrozba, nebo výzva?.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,70 MB

ISBN: 9788075024022

POPIS
Populismus patří mezi velmi frekventovaná slova posledních let. Co vše však může populismus obnášet? Kdo jsou populisté, a proč jimi vlastně jsou?Z těchto základních otázek vychází mezioborový tým, složený z autorů zavedených i začínajících, zdůrazňujících charakteristiky populismu tu jako politického stylu, jindy více jako svébytné doktríny, analyzujících jej jako nebezpečnou alternativu liberální demokracie, případně i "jen" jako stimul pro její revitalizaci.Prvořadým zřetelem knihy nicméně není populismus jako takový, nýbrž jeho vztah k právu, právnímu státu, potažmo k institucím vůbec. V tomto rámci se stává zřejmým, že nelze přehlížet vazby mezi populismem a překonáváním mnohých konvenčních omezení moci, jejichž účinek byl založen na tom, že se některé věci prostě nedělají. Vzniká tak větší prostor pro výslovnou právní regulaci, avšak s jakým obsahem? Populisté mohou vládnout i pomocí práva, jakkoliv především "svého" práva. Mohou "dobýt" i instituce, jejichž účelem bylo limitovat moc aktuální většiny.Vyústěním společného přemýšlení tak snad je banální postřeh, že bychom měli snižovat případný pocit významné části společnosti, že právo a právní instituce slouží jen někomu, jen bizarním zájmům a právům jednotlivců a menšin, a to na úkor většiny. Jelikož se žádné zřízení neudrží proti nevůli většiny, je třeba o přízeň většiny stále znovu usilovat.
STÁHNOUT ČÍST
Populismus jako symptom strukturální proměny společnosti a ...
Populismus v demokratickém právním státě: hrozba, nebo výzva? Autor: Jan Kysela Vydavateľstvo: LEGES 2020 EAN: 9788075024022. Populismus patří mezi velmi frekventovaná slova posledních let.
Populismus v demokratickém právním státě: hrozba, nebo ...
Populismus patří mezi velmi frekventovaná slova posledních let. Co vše však může populismus obnášet? Kdo jsou populisté, a proč jimi vlastně jsou? JSME V TOM SPOLU. Zásoby pro domácnost #jsmevtomspolu Zobrazit více.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY