Provence eBook

Fatimma.cz Provence Image

INFORMACE

Provence je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Gisela Budée. Přečtěte si s námi knihu Provence na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Provence.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,63 MB

ISBN: 9788072366286

POPIS
Stříbřitě zelené olivové háje, vesničky připomínající orlí hnízda a starobylá města zalitá nepopsatelně působivým světlem - a nad tím vším se vznáší omamná vůně levandule, zeleného koření a možná i výtečného vína, která v každém labužníkovi vyvolá neodolatelnou touhu ochutnat alespoň jedinkou lahůdku z místní vyhlášené kuchyně. Avšak Provence vyburcuje nejen chuťové buňky, ale zaplaví i ostatní smysly přílivem dojmů… Průvodce MERIAN live! vám nabízí pomoc při putování po tomto skutečně po mnoha stránkách jedinečném koutu Francie. Upozorní nejen na proslulé, ale i na doposud neprávem opomíjené přírodní a kulturní památky, které byste si zcela určitě měli prohlédnout: navštívíte Abbaye de Sénanque, klášter ne nepodobný nebeskému hradu, v osamělém údolí poblíž Gordes; sjedete na kajaku řeku protékající Grand Canyon du Verdon (ti méně odvážní se ovšem tudy pustí pěšky), který náleží k nejpůsobivějším divům přírody v Evropě, a užijete si na přepestrém trhu ve Forcalquieru, jenž bude útočit zejména na vaše čichové buňky. Milovníci památek zase se zájmem nalistují stránky, které je nasměrují do ticha kostela Saint-Trophime v Arles, s meditativní křížovou chodbou vyzdobenou výjevy ze života Ježíše Krista. A bez výjimky každého potěší odpočinková procházka po Cours Mirabeau v Aix-en-Provence, která patří k nejkrásnějším ulicím tohoto nejmalebnějšího města Francie. Zájemcům o tajemné rituály a dávnověké kultury se splní sen, když si budou moci prohlédnout virtuální jeskynní svět v Les Docks de la Joliette. A jak bude potom asi příjemné nechat se omývat smaragdově zeleným mořem na plážičkách mezi bělostnými vápencovými skalami, kterými je pověstné letovisko Les Calanques u Marseille…!
STÁHNOUT ČÍST
Provence | CK Kudrna
La Provence (prononcé [p ʁ ɔ. v ɑ̃ s] dans une large partie de la France et parfois [p ʁ o. ˈ v ã ⁿ. s ə] au sud; Provença/Prouvènço [p ʀ u. ˈ v ɛ ⁿ. s ɔ] ou [p ʀ u. ˈ v ɛ ⁿ. s a] en provençal, de l'ancien provençal Provensa, dérivant du latin provincia, "province") est une région historique et culturelle ainsi qu'un ancien État indépendant et une ancienne ...
bytové doplňky a dekorace ve stylu Provence - shop-provence.cz
3. den. Prozkoumáme okolí půvabného skalního města Les Baux-de-Provence, spolu s místní unikátní audiovizuální galerií Carrières de Lumières zbudované v nitru lomu.Nepovinný pěší výlet pěknou přírodou pohoří les Alpilles do Saint-Rémy-de-Provence, městečka spojeného nejen s van Goghem.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY