Madam du Barry eBook

Fatimma.cz Madam du Barry Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Madam du Barry! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Madam du Barry a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

NÁZEV SOUBORU: Madam du Barry.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,78 MB

ISBN: 8020410570

POPIS
Citlivě, barvitě a čtivě vyprávěný příběh francouzské Popelky Jeanne Bécuové. Tato nemanželská dcera mnicha a chudé dívky okouzlila svou krásou, vtipem a šarmem celý francouzský dvůr a pod jménem madam du Barry vešla do historie jako milenka Ludvíka XV. Po francouzské revoluci emigrovala do Anglie a protloukala se jako učitelka, pak se však vrátila do paláce Louveciennes, který pro ni dal Ludvík postavit, revoluční tribunál ji odsoudil k smrti a 8. prosince 1793 skončil její pohádkový vzestup pod gilotinou.
STÁHNOUT ČÍST
Madame du Barry - Wikipedia
René de La Croix de Castries, Madame du Barry, Paris, Hachette, 1967. André Castelot, Madame du Barry, Paris, Perrin, 1989. (Collectif d'auteurs), Madame du Barry : de Versailles à Louveciennes, catalogue de l'exposition présentée au Musée-promenade de Marly-le-Roi du 21 mars au 29 juin 1992, Paris, Flammarion, 1992.
Madame du Barry | Palace of Versailles
„Ještě chvíli, pane kate, ještě malou chvíli," prosila prý Madame du Barry v posledních vteřinách svého života. Její zoufalé vzlyky jí ale nebyly nic platné. 8. prosince 1793 se i ona stala obětí Velké francouzské revoluce.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY