Anatomie skoku do prázdna eBook

Fatimma.cz Anatomie skoku do prázdna Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Anatomie skoku do prázdna! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Anatomie skoku do prázdna a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Anatomie skoku do prázdna.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,85 MB

ISBN: 9788086512587

POPIS
Publikace Anatomie skoku do prázdna představuje umělecká díla a realizace, které vznikly jako bezprostřední reakce na násilné potlačení pražského jara vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968, a na následné období, kterým zmítaly jak snahy udržet otevřenou občanskou společnost, tak vést ji k opětné podřízenosti Komunistické straně a Sovětskému svazu. Vzniklá umělecká díla, která poznamenala jak invaze, smrt Jana Palacha a Jana Zajíce a nastupující normalizace. Publikace je soustředěna na léta 1966 až 1973, ve kterých je dobře vidět, jak se domácí umění emancipovalo a začalo se sebevědomě zapojovat do mezinárodních struktur umělecké scény. Reaguje nebo předjímá všechna důležitá témata a přístupy – novou geometrii, novou figuraci, konceptuální umění a umění akce. Zastoupeni jsou nejznámější autoři tohoto období jako Václav Boštík, Stanislav Kolíbal, Jiří Kolář, Adriena Šimotová, ze slovenských autorů Josef Jankovič nebo Július Koller, stranou ovšem nezůstali ani autoři z regionů, jako Miroslav Šnajdr, Eduard Ovčáček, Stanislav Bukovský a další.
STÁHNOUT ČÍST
Jak zachytit „skok do prázdna" po roce 1968? - Artalk.cz
Do příští neděle lze v Plzni navštívit mimořádnu výstavu českého a slovenského umění, které vznikalo mezi pražským jarem do začátkem normalizace. Palachovský skok do prázdna: Výstava mapuje umění od pražského jara po normalizaci 27 / 30.
PDF Anatomie skoku do prázdna. Rok 1968 a umění v Československu.
Publikace Anatomie skoku do prázdna představuje umělecká díla a realizace, které vznikly jako bezprostřední reakce na násilné potlačení pražského jara vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968, a na následné období, kterým zmítaly jak snahy udržet otevřenou občanskou společnost, tak vést ji k opětné podřízenosti Komunistické straně a Sovětskému svazu. Vzniklá ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY