Tajný život Saddáma Husajna eBook

Fatimma.cz Tajný život Saddáma Husajna Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Tajný život Saddáma Husajna! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Tajný život Saddáma Husajna a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

NÁZEV SOUBORU: Tajný život Saddáma Husajna.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,31 MB

ISBN: 8073411016

POPIS
„Psaní životopisu Saddáma Husajna se podobá shromažďování důkazů obžaloby proti notoricky známému gangsterovi. Většina klíčových svědků byla buď zavražděna anebo se bojí promluvit.“Těmito slovy uvádí Con Coughlin svoji knihu, vyprávějící o životní dráze tyrana a násilníka, který dlouhá léta manipuloval nejen svými podřízenými a kolegy, ale i nejvyššími představiteli světových velmocí. Píše se v ní o nechutných čistkách, o vraždění a mučírnách nezpochybnitelného vládce Iráku, o válkách a mezinárodních intrikách. O jeho nejbližších přátelích, kteří skončili na popravišti. A také o tom, že i nepříliš vzdělaný rodák z bezvýznamné vesnice na březích Tigridu při troše cílevědomosti dokáže zamotat hlavy nejmocnějším mužům planety, kteří jen s obtížemi chápou, že hlavním, jediným jeho cílem je neznemožnit se před svými sousedy, udržet se u moci a přežít.Con Coughlin se problematice Blízkého východu věnuje již několik desetiletí a komentuje i současné dění v Iráku po Saddámově svržení. V červnu 2003 takto odpověděl kritikům politiky britské vlády, která se v otázce vojenského zásahu proti Saddámovi postavila na stranu Spojených států:Kdyby se jednalo o Kosovo, ocitla by se vláda pod palbou kritiky, že zasáhla příliš pozdě a nezabránila genocidě. Jenže jde o Irák a protiválečná lobby se očividně snaží jen hledat nesrovnalosti v postupu vlády, místo aby se střízlivě zamyslela nad úděsnými nelidskými zvěrstvy, k nimž v Iráku docházelo ve jménu Saddáma po dobu delší třiceti let.
STÁHNOUT ČÍST
Tajny zivot levně | Blesk zboží
Bývalý irácký diktátor Saddám Husajn, kterého USA dopadly v prosinci roku 2003, zemřel. V sobotu za svítání ho popravily irácké úřady. Devětašedesátiletý Husajn zemřel kolem čtvrté hodiny ráno středoevropského času. Smrt potvrdil náměstek iráckého ministra zahraničí Labed Abawi. V sobotu dopoledne už byly zveřejněny snímky z popravy.
Tajný život Saddáma Husajna - Con Coughlin | Databáze knih
Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je Con Coughlin.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY