Aztékové - Poklady starobylých civilizací eBook

Fatimma.cz Aztékové - Poklady starobylých civilizací Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Aztékové - Poklady starobylých civilizací! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Aztékové - Poklady starobylých civilizací a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Aztékové - Poklady starobylých civilizací.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,61 MB

ISBN: 9788024218168

POPIS
Předkolumbovské civilizace vznikaly ve středním a severním Mexiku, na území rozkládajícím se od úrodných oblastí Oaxackého a Mexického údolí po velké pouště na severu. Autor v chronologickém pořadí představuje dějiny zdejšího osídlení, a to od nejranějších zemědělských osad po vznik mocných států a městských civilizací jako Teotihuacán a Monte Albán. Zachycuje zrod nových civilizací, jako byla toltécká říše, a budování rozsáhlých obchodních sítí spojujících mezoamerické státy s obyvateli amerického jihozápadu. Vrcholem fascinujícího vývoje v tomto obrovském etnickém a lingvistickém kotli byla aztécká říše, a tato bohatě ilustrovaná publikace dokumentuje její největší dějinné etapy, od mytické prapůvodní migrace do Mexického údolí až po politický a kulturní úpadek. Závěrečný oddíl se zabývá tragickým střetem Aztéků se španělskými konkvistadory. Historický text zpestřují informace o tématech každodenního života, jako aztécký kalendář, náboženství, společenské a politické uspořádání či umělecká tvorba. Kniha vybavená unikátním fotografickým materiálem nabízí pozoruhodný obraz jedné z nejvýznamnějších civilizací dávnověku a je ideálním doplňkem k další publikaci z této série, věnované Mayům a dalším kulturám Střední Ameriky.
STÁHNOUT ČÍST
Aztékové - Poklady starobylých civilizací - diskuze ...
" svĚt na dosah " "poznat,zaznamenat,chrÁnit,pomÁhat,pŘedÁvat..." menu. aktuÁlnĚ
Kniha Egypťané - poklady starobylých civilizací - Trh knih ...
Podobné jednotky. Poklady starobylých civilizací / Autor: Vecchia, Stefano Vydáno: (2008) Mayové : poklady starobylých civilizací / Autor: Domenici, Davide Vydáno: (2006) Poklady starobylých civilizací.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY