Přehledné dějiny české literatury eBook

Fatimma.cz Přehledné dějiny české literatury Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Přehledné dějiny české literatury! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Přehledné dějiny české literatury a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Přehledné dějiny české literatury.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,99 MB

ISBN: 9788020020574

POPIS
Příručka vykresluje proměny české literatury v druhé polovině 20. století, v desetiletích, kdy její osudy výrazně spoluurčovaly komunistická utopie, pragmatická snaha režimu mocensky ovládnout všechny roviny veřejného a soukromého bytí, ale i rozmanité způsoby občanské a umělecké rezistence vůči tomuto ideologickému a mocenskému nátlaku. Přehledným způsobem prezentuje základní informace o dobovém literárním životě a o proměnách literární tvorby ve třech základních druzích (v poezii, próze a dramatu) a ve třech komunikačních okruzích, vynucených kulturní politickou státu, tedy o umělecké literatuře vydávané v oficiálních nakladatelstvích, v samizdatu a exilu. Textově příručka vychází z předchozího - čtyřsvazkového - kompendia autorského týmu. Na rozdíl od něho však není věnována odborníkům, ale svým rozsahem a výběrem základních údajů má aspiraci oslovit studenty i širší veřejnost zajímající se o problematiku české literatury daného období. Vychází v edici Literární řada.
STÁHNOUT ČÍST
Přehledné dějiny české literatury PDF 2019 - Prazska PDF
Přehledné dějiny literatury české. Kdo napsal knihu Přehledné dějiny literatury české? Autorem je Arne Novák, Jan V. Novák. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
Přehledné dějiny literatury I - Bohuš Balajka od 95 Kč ...
Přehledné dějiny české literatury Novák 1922 . Kup teď 100 Kč s dopravou 170 Kč . local_offer . Přehled dějin české literatury - 1931 . Aukce 200 Kč s dopravou 270 Kč . local_offer . Rukověť dějin české literatury v přehledech . Kup teď 128 Kč s dopravou 198 Kč .
SOUVISEJÍCÍ KNIHY