V indiánském zajetí eBook

Fatimma.cz V indiánském zajetí Image

INFORMACE

Trávit čas knihou V indiánském zajetí! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu V indiánském zajetí a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: V indiánském zajetí.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,24 MB

ISBN: 9788073844851

POPIS
Konflikt mezi severoamerickými indiány a osadníky začal záhy po jejich příchodu na severoamerický kontinent. Kulturní rozdíl mezi oběma skupinami byl propastný a tak mezi nimi docházelo k násilí. K tomu se přidal boj o životní prostor, jehož význam v posledním období konfliktu zcela převládl. Někdy byli přepadení osadníci bráni do zajetí a mnoho z nich muselo zbytek života strávit mezi indiány. Některým se však podařilo uprchnout, jiní byli vykoupeni. Vzpomínky navrátilců vyvolávaly mezi posluchači velký zájem a často získaly i písemnou podobu. Vyprávění zajatců byla prvním autentickým popisem indiánského života a zvyků, navíc s obvykle velmi dramatickým líčením přepadení srubů či vozů, spáchaných masakrů a dlouhých cest divočinou ukončených divokými slavnostmi doprovázenými mučením a upalováním zajatců. Též ale vyprávěním o všedním životě indiánů, o lovu medvědů a bizonů, o konfliktech mezi kmeny, rodinném životě a fascinujících procedurách indiánských šamanů.Tento výbor z dobových textů obsahuje 14 nejslavnějších vzpomínek navrátilců z indiánského zajetí a pokrývá období od počátku anglického osidlování až do konečné porážky posledního z domorodých kmenů.
STÁHNOUT ČÍST
V indiánském zajetí - čtrnáct autentických příběhů z let ...
V indiánském zajetí : Život a příběhy Johna Tannera Autor: Tanner, John, asi Autor: James, Edwin Nakladatel: Orbis Rok vydání: 1956 Počet stran: 264 Stav: Dobrý Vazba: pevná bez přebalu Kategorie: ...
V indiánském zajetí - Život a příběhy Johna Tannera ...
Kniha: V indiánském zajetí (Baronet). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!
SOUVISEJÍCÍ KNIHY