Sochařská dílna období baroka ve střední Evropě eBook

Fatimma.cz Sochařská dílna období baroka ve střední Evropě Image

INFORMACE

Hledáte knihu Sochařská dílna období baroka ve střední Evropě? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2016 a autorem je Tomáš Hladík? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Sochařská dílna období baroka ve střední Evropě.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,26 MB

ISBN: 9788070355817

POPIS
Publikace se zabývá fenoménem sochařské dílny v období 17. a 18. století ve střední Evropě, kdy základní oporou veškeré sochařské práce byla vedle osobní invence mistra a jeho tovaryšů dílenská sbírka modelů, v jejichž rámci byly vždy nejvíce oceňovány prvé plastické skici, nejlépe zachycující sochařovo hledání a nalézání kompozičního řešení. Ve svém souhrnu a úzkém propojení s dochovaným fondem kreslených návrhů širokého spektra barokního kostelního mobiliáře je podán relativně přesný obraz každodenní praxe středoevropského sochařského ateliéru období baroka. Postižení přesných kontur fungování takového pracovního společenství je podmíněno prohloubeným studiem relevantního materiálu, uloženého v domácích i evropských státních a soukromých sbírkách. Katalog v němčině na CD je součástí knihy.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha Sochařská dílna období baroka ve střední Evropě ...
Zítra se totiž v přednáškovém sále Prácheňského muzea koná od 16 hodin přednáška kurátora Národní galerie v Praze Tomáše Hladíka Na téma Sochařská dílna období baroka ve střední Evropě.
Sochařská dílna období baroka ve střední Evropě | Dumknihy ...
Kniha: Sochařská dílna období baroka ve střední Evropě (Tomáš Hladík). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!
SOUVISEJÍCÍ KNIHY