České sklo eBook

Fatimma.cz České sklo Image

INFORMACE

České sklo je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Sylva Petrová. Přečtěte si s námi knihu České sklo na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: České sklo.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,84 MB

ISBN: 9788087989500

POPIS
Publikace je 2. revidovaným, doplněným a rozšířeným vydáním z roku 2001, jehož podstatná část byla zničena při povodních a mezi odbornou i laickou veřejnost se dostala pouze sporadicky. Prioritně se publikace věnuje vývoji výtvarných forem části české sklářské produkce, která bývá nazývána autorským sklem (skleněnou plastikou a tvorbou objektů) nebo také individuálním designem. Analyzuje specifickou sklářskou disciplínu, která svým časným zrodem, šíří a uměleckými výsledky předběhla vývoj ve světě o řadu let, a je proto stále vysoce aktuální. Kniha dokumentuje a analyzuje zrod fenoménu českého autorského skla po roce 1945 v kontextu dobových souvislostí, ale také sumarizuje důležité milníky českého skla před 2. světovou válkou, které pozdější vývojovou etapu předznamenaly. Jde o jedinou odbornou publikaci svého druhu, pojatou do značné míry encyklopedicky, vybavenou proto i rozsáhlým dokumentačním materiálem. Kromě vlastních textů obsahuje 360 barevných fotografií nejvýznamnějších dobových děl více než stosedmdesáti českých sklářů, jejich životopisy, portréty a bibliografické údaje.
STÁHNOUT ČÍST
E-shop | České sklo s vlastním životem | Radua Crystal
Kontakty. Prodejna: Jan Cidrych - Porcelán Jablonecká 1270 46001 Liberec Tel.: +420 602 648 206. e-mail: [email protected] web: www.porcelan-glass.cz
Sklo - Wikipedie
Radua Crystal, české sklo s vlastním životem. Designové křišťálové sklo s tradicí od roku 1994. Při nákupu nad 2000 Kč doprava zdarma.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY