Rožmberkové eBook

Fatimma.cz Rožmberkové Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Rožmberkové! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Rožmberkové a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Rožmberkové.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,56 MB

ISBN: 9788024263625

POPIS
Kniha „ROŽMBERKOVÉ – První po českém králi“ přibližuje historii a význam nejvýznamnějšího českého panského rodu. Od Vítka I. z Prčic, prvního známého předka rodu Vítkovců, zmíněného již v roce 1169, až po vymření rodu Rožmberků v roce 1611, zaujímali páni z Rožmberka přední místa v zemských a dvorských úřadech. Členové rodu, jako byli Vok I., Oldřich II. či Vilém a Petr Vok z Rožmberka, se významně zapsali do našich dějin. Stopy jejich díla vidíme dodnes, ať je to rybniční soustava v jižních Čechách, hrady a zámky Český Krumlov, Třeboň, Rožmberk, Kratochvíle, Choustník, Vimperk, klášter Vyšší Brod, nebo Rožmberský palác na Pražském hradě. Kniha shrnuje nejnovější poznatky o životě a díle rodu Rožmberků, které doplňuje na tři sta fotografií.
STÁHNOUT ČÍST
Rožmberkové | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách
Rožmberkové - zamky-hrady.cz
Rožmberkové (rod) | Knihy.ABZ.cz
Zdroj: Publikace Rožmberkové, rod českých velmožů... Fakt, že se žádný z bratrů nedočkal potomka, přitom nemusel být ani v tehdejší době nijak výjimečný, kdyby se problémy s neplodností netýkaly i ženské části rodu. Děti totiž neměly ani dvě ze čtyř Vokových sester, i když byly vdané.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY