Král železný, král zlatý eBook

Fatimma.cz Král železný, král zlatý Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Král železný, král zlatý! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Král železný, král zlatý a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Král železný, král zlatý.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,60 MB

ISBN: 9788072443048

POPIS
Tetralogii Lev a růže zasadila autorka Ludmila Vaňková do dramatické doby vývoje českého státu ve 13. století, historický děj je lyrizován milostnými příběhy a důrazem na intimní pocity hlavních postav.Děj první knihy Král železný, král zlatý se odehrává za vlády Přemysla Otakara II.Vše začíná jeho narozením, kdy jeho otec přichází o jedno oko. Hlavní děj začíná po smrti Přemyslova bratra Vladislava, kdy se za dva roky ujímá Otakar vlády. Jeho moc roste, nechává zbořit všechny neohlášené hrady v jeho panství, nastoluje pořádek a mír. Při dobývání hradů v Rakousku nabídne ruku jejich majitelce, šlechtičně v pokročilém věku, která nemůže mít děti, v domnění, že ho odmítne. Markéta Babenberská však přijímá jeho ruku. Přemysl se však zamiluje do dívky z jejího fraucimoru, se kterou má později i děti, které Markéta vychovává jako své vlastní. Římský papež však neuzná dědičné právo jejich nejstaršího syna Mikuláše na český trůn. Přemysl je nucen rozvést se s Markétou a bere si za manželku Kunhutu Uherskou, vnučku uherského krále Bély, se kterým neustále bojuje. V této době rozpoutává ve Štýrsku vzpouru Vladislavova manželka, vdova Gertruda. Její snaha o rozpad české koruny se však nezdaří, vzpoura je potlačena.Mezitím u královo orlíků vyrůstá mladý šlechtic Záviš z Falkštejna, jenž zachrání v boji králi dvakrát život a po čase se stává královniným rytířem. Přemysl vyjíždí do boje proti novému uherskému králi Štěpánovi a poráží ho. Měl by být mír. Otakarova moc roste. Jeho dvůr je ohromě bohatý a jeho vojsko takřka neporazitelné, takže dostane přízvisko KRÁL ŽELEZNÝ, KRÁL ZLATÝ! Kvůli Kunhutě se pohádá se svým oblíbencem Závišem z Falkštejna. Do jeho srdce nyní vstupuje nový oblíbenec - Oldřich z Drnoholce. Kniha končí narozením Přemyslavova syna Václava II.
STÁHNOUT ČÍST
Přemysl Otakar II. padl na Moravském poli. Král železný a ...
Král železný, král zlatý je historický román patřící do tetralogie Lev a Růže.Knihu napsala Ludmila Vaňková v roce 1977.. Děj
LUDMILA VAŇKOVÁ - Král železný, král zlatý | Aukro
Král železný, král zlatý. Kdo napsal knihu Král železný, král zlatý? Autorem je Ludmila Vaňková. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY