Západo-východní zrcadla eBook

Fatimma.cz Západo-východní zrcadla Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Západo-východní zrcadla! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Západo-východní zrcadla a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Západo-východní zrcadla.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,41 MB

ISBN: 9788075301413

POPIS
Ve své čtvrté básnické knize opouští Borzič opulentní imaginativní jazyk i hřmotný subjekt předchozích sbírek a vrací se k dřívějším motivům své tvorby, k historickým básním, jejichž styl je střízlivý a čirý. Západo-východní zrcadla tvoří čtyřicet básní, jejichž lyrickými subjekty jsou slavné postavy umělců a myslitelů z období renesance a významné osobnosti středověké islámské mystiky. Proč se v této knize setkávají renesanční humanismus a islámský súfismus, objasňuje Borzič v eseji „Zrcadla v zrcadle“, který sbírku doprovází, a v němž se věnuje duchovním motivům knihy. Tento básnický mezikulturní dialog je pro Borziče rozhovorem srdečním. Je také odpovědí pro ty, kdo na pozadí imigrační krize vnímají západní a islámskou kulturu jako nesmiřitelné protiklady. Možná ale chtěl autor napsat jen knihu o historických postavách, které miluje. A možná tu knihu napsaly jeho prostřednictvím tyto postavy.
STÁHNOUT ČÍST
Autor - Borzič - Adam Borzič | Knihy.ABZ.cz
Adam Borzič: Západo-východní zrcadla. Mistři slova Preiss, Somr nebo Kačer jako umělci a myslitelé středověku a renesance Ze souhrnu všech odpovědí se rodí souzvuk, který vedle sebe staví postavy evropské renesance a blízkovýchodního súfismu.
Západo-východní zrcadla - Adam Borzič | Knihy na Martinus.cz
Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je Adam Borzič.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY