DIS-TORZA eBook

Fatimma.cz DIS-TORZA Image

INFORMACE

Hledáte knihu DIS-TORZA? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je Zdeněk Lhoták? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: DIS-TORZA.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,77 MB

ISBN: 9788074370045

POPIS
První monografie významného českého fotografa. Fascinace tělem je obsahem obrazové publikace Dis-torza fotografa Zdeňka Lhotáka. Tělo a tělesnost je v této monografii prezentováno v rozdílných polohách. Od reportážních snímků zablácených vojáků ze světově uznávané série "Spartakiada" přes dlouhodobý cyklus autoportétů až po výtvarné kompozice nesnadno identifikovatelného masa se odvíjí názor fotografa Zdeňka Lhotáka na tělesnost. V textu knihy od kurátora Marka Pokorného lze objevit evidentní souvislosti v jednotlivých zdánlivě odlišných cyklech. Kniha byla vyhlášena v rámci Měsíce fotografie v Bratislavě jako druhá nejlepší kniha v oboru současné fotografie za rok 2009 - 2010 ve Střední a Východní Evropě.
STÁHNOUT ČÍST
DIS-TORZA (Zdeněk Lhoták) | Detail knihy | ČBDB.cz
Ovšem publikace Dis-torza, jíž je spartakiáda součástí, odebírá cyklu onen dokumentaristicko-politický osten, neboť autor ve spolupráci s kurátorem (a ředitelem Moravské galerie Brno) Markem Pokorným vtiskli jak monografii, tak zmíněné výstavě konceptuální rámec.
Dis-torza - Zdeněk Lhoták | Databáze knih
DIS-TORZA autor: Lhoták Zdeněk doporučená cena: 390 Kč naše cena:328Kč
SOUVISEJÍCÍ KNIHY