Thomas Bernhard eBook

Fatimma.cz Thomas Bernhard Image

INFORMACE

Thomas Bernhard je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Joachim Hoell. Přečtěte si s námi knihu Thomas Bernhard na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

NÁZEV SOUBORU: Thomas Bernhard.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,82 MB

ISBN: 8072601024

POPIS
Monografie německého literárního kritika a předního odborníka na život a dílo Thomase Bernharda, jednoho z nejvýraznějších autorů minulého století, jehož dílo je významem srovnatelné s literárním odkazem Beckettovým nebo Joyceovým.Hoell postupuje chronologicky – od roku 1931, kdy se Thomas Bernhard narodil v klášterní nemocnici sv. Alžběty v holandském Heerlenu (jeho matka se tam uchýlila z Rakouska ze strachu před ostudou kvůli nemanželskému dítěti), přes nelehké dětství, válečnou zkušenost, těžkou plicní chorobu, kvůli níž strávil mnoho měsíců v nejrůznějších nemocnicích a sanatoriích, kde posléze začal psát první příspěvky pro salcburský deník, až po dráhu uznávaného i zavrhovaného básníka, prozaika a dramatika.
STÁHNOUT ČÍST
Thomas Bernhard | Reflex.cz
Thomas Bernhard yazarına ait tüm eserleri ve kitapları inceleyebilirsiniz.
Thomas Bernhard - amazon.com
Kindheit und Jugend. Thomas Bernhard wurde als nichteheliches Kind in Heerlen (Niederlande) geboren, wo seine Mutter Herta Bernhard (1904-1950) als Haushaltshilfe arbeitete. Sie war die Tochter Anna Bernhards und des Salzburger Schriftstellers Johannes Freumbichler.. Thomas Bernhards Vater war der aus Henndorf am Wallersee stammende Bauernsohn und Tischler Alois Zuckerstätter.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY