Křížové sestry eBook

Fatimma.cz Křížové sestry Image

INFORMACE

Křížové sestry je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Alexej Remizov. Přečtěte si s námi knihu Křížové sestry na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Křížové sestry.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,23 MB

ISBN: 8072076680

POPIS
Alexej Remizov, významný ruský spisovatel a představitel ruské moderny, se pokusil spojit styl dvou protikladných autorů, Leskova a Dostojevského. Na Dostojevského navázal tíhnutím k „temným hlubinám duše“ a chmurnou atmosférou svých příběhů; z Leskova čerpal skazovou formu vyprávění, čili narativním vyprávěním v první osobě, a dále v zalíbení pro staré jazykové vrstvy. – Křížové sestry představují autorovo stěžejní dílo (1910). Ústředním námětem je problém „malého člověka“ semílaného nepřátelským světem (zjevná je zde návaznost na Gogola). Remizov po říjnové revoluci emigroval do Paříže a jako emigrant byl za totalitárního bolševického režimu zamlčován v Rusku i u nás.
STÁHNOUT ČÍST
Svatý Hostýn
Křížové sestry . Kalendář a kronika událostí v roce 2020. Bohoslužby. Poutní slavnosti. Duchovní vzdělávání ...
Křížové cesty - Modlitba.cz
Různé křížové cesty. ... 2020) Každý rok se o 6. neděli velikonoční připomínají naši pronásledovaní bratři a sestry po celém světě. Emil Kapaun - kněz s černou páskou přes oko (+ 23. 5. 1951) (22. 5.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY