Dekameron eBook

Fatimma.cz Dekameron Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Dekameron! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Dekameron a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Dekameron.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,36 MB

ISBN: 9788020715234

POPIS
Dekameron patří k významným dílům italské renesanční literatury. Jde o cyklus, který tvoří 100 novel zasazených do rámcového příběhu, v němž si na venkovském sídle v době, kdy ve Florencii řádil mor (1348) deset mladých šlechticů po deset dnů krátí čas vyprávěním – a to rozpustilých, žertovných, naučných i úsměvných příběhů, které o mnoho přežily dobu svého vzniku.
STÁHNOUT ČÍST
Декамерон - Уикипедия
Dekameron jsem si zvolila jako povinnou četbu k maturitě. Tenkrát to pro mě byla opravdová výzva. Na svoji dobu jistě jeden z největších literárních úspěchů, ale mě tohle zase až tolik nebavilo. Jednotlivé příběhy jsou si dost podobné a poučení, které v nich mělo být (zřejmě) obsaženo, jsem si žádné nevzala.
Giovanni Boccaccio - Dekameron | Ťaháky-referáty.sk
Dekameron byl díky svému obsahu přijímán evropskou kulturou značně rozporně - nepopiratelné umělecké kvality na straně jedné, erotično a groteskně vykreslená směs nejhorších lidských vlastností na straně druhé. Sám Boccaccio, vyděšen ve stáří mnichem, který mu „sliboval" posmrtnou odplatu, pokud Dekameron ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY