Základy všeobecné státovědy eBook

Fatimma.cz Základy všeobecné státovědy Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Základy všeobecné státovědy! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Základy všeobecné státovědy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Základy všeobecné státovědy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,77 MB

ISBN: 9788073803957

POPIS
Všeobecná státověda se na rozdíl od politologie, jež je disciplínou sociologickou, soustřeďuje na formální a normativní stránku politických, resp. mocenských institucí. Od ústavního práva se liší stupněm obecnosti teoretických modelů, které vytváří, jakož i principů, které definuje. Ve většině případů se liší i šířkou vymezení zkoumaného předmětu a konečně i spektrem aplikovaných metod. Kniha si klade za cíl být především pomůckou při studiu základních pojmů státovědného myšlení a východiskem pro další, hlubší uvažování o státovědné problematice pro ty, jimž není lhostejný veřejný institucionální a normativní rámec našich osobních snažení. Prostor sociálních disciplín, morální a sociální filosofií počínaje, vědou o právu a státu konče, dnes vyplnila ekonomie. Programovým směřováním knihy v reakci na noeticky omezené poznávání racionality lidského chování vytěsňující hodnoty a étos, je úsilí o užší sepětí všeobecné státovědy s morální a sociální filosofií a s filosofií práva.
STÁHNOUT ČÍST
Základy všeobecné státovědy - Louny - Bazoš.cz
Kniha Základy všeobecné státovědy 3.vydání(Pavel Hollander) za skvělou cenu v internetovém knihkupectví moja-kniha.cz. Objevte i další knihy nejlevnější na internetu.
HOLLÄNDER, Pavel : Základy všeobecné státovědy
resp. všeobecne v právom vymedzenom rámci pôsobí samostatne.118 Pojem verejná správa nebol napriek pretrvávajúcim snahám dosiaľ jednotne a uspokojivo zadefinovaný, čo je podmienené tým, že autori definícií vychá- ... 118 HOLLÄNDER, P.: Základy všeobecné státovědy. 2.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY