O češtině eBook

Fatimma.cz O češtině Image

INFORMACE

O češtině je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu O češtině na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: O češtině.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,82 MB

ISBN: 8085005832

POPIS
Opravdu umíte dobře česky? Nikdy nezaváháte nad tím, jak se co píše nebo vyslovuje, jak máte oslovit příjmením a vyjádřit zdvořilost, nečiní vám problém číslovky, zájmena, skloňování ani časování? A co příval nových slov – rozumíte všem? A rozumíte si s každým Čechem, který mluví česky? Dnešní čeština nás čas od času zaskočí a je to zcela normální. Mateřský jazyk je nejtěžší ze všech a poznáváme ho a učíme se mu po celý život. Knížka z Edice České televize není klasickou učebnicí. Vznikla na základě ohlasu na pořad O češtině a stejně jako pořad živou a humornou formou upozorňuje na prohřešky vůči mateřštině a doporučuje, jak se nejrozšířenějších chyb vyvarovat. Ke svému vztahu k češtině a k její nezakonzervované, stále se vyvíjející podobě a dnešní úrovni se vyslovuje i řada známých osobností. Komiksové scénky z různých profesních prostředí pobaví nejen svým vtipem, ale i překladem "z češtiny do češtiny".
STÁHNOUT ČÍST
Filmy v češtině - YouTube
Vznikla na základě ohlasu na pořad O češtině a stejně jako pořad živou a humornou formou upozorňuje na prohřešky vůči mateřštině a doporučuje, jak se nejrozšířenějších chyb vyvarovat. Ke svému vztahu k češtině a k její nezakonzervované, stále se vyvíjející podobě a dnešní úrovni se vyslovuje i řada ...
Vše o češtině | Milujeme čestinu
O češtině. 22. 9. 2009 - Petr Štěpán. Ten náš rodný jazyk. Jednou ho milujeme, později proklínáme, pro jeho složitost. Známý vtip praví, že ,,Čeština se skládá z výjimek, z výjimek z výjimek a z výjimek z výjimek výjimek." Pojďme se podívat, jak je to doopravdy. Číst dál »
SOUVISEJÍCÍ KNIHY