Udělej si ráj eBook

Fatimma.cz Udělej si ráj Image

INFORMACE

Udělej si ráj je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Mariusz Szczygieł. Přečtěte si s námi knihu Udělej si ráj na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Udělej si ráj.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,25 MB

ISBN: 9788073633431

POPIS
Nová kniha autora bestselleru Gottland, který byl přeložen do deseti světových jazyků a získal řadu ocenění. Zatímco Gottland vyprávěl o naší historii v uplynulých sto letech, Udělej si ráj je knihou o současném Česku. Je to subjektivní záznam z autorových častých návštěv Česka v posledních deseti letech, vyprávění o tom, co Poláka-čechofila fascinuje na dnešní české společnosti a kultuře -"kultuře radosti smutku". Vedle portrétů známých postav (Egon Bondy, Bohumil Hrabal, Karel Teige, Jan Saudek, Denis Verecký, Halina Pawlowská, David Černý a další) zajímají autora nejvíc Češi, kteří nevěří v Boha. "Jak se vám žije bez Boha?" je v knize jako refrén nejčastěji pokládaná otázka, ať už přímo nebo skrytě. Ale dočteme se také, jak v Česku (ne)pohřbíváme své blízké, jak bez patosu a hrdinství přistupujeme k vlastní historii, že pro nás smích znamená často masku tragické bezradnosti anebo že kultura funguje v Česku do jisté míry jako antidepresivum. Svébytným proplétáním motivů vzniká vrstevnatý obraz o naší zemi a kultuře, jak ho vidí slavný polský reportér a spisovatel, který je dnes také u nás významnou osobností. Kniha patří v Polsku k pěti nejúspěšnějším z minulého roku, autorská práva na ni byla tři měsíce od vydání prodána do pěti zemí. Český překlad doplňuje soubor deseti fotografií významného českého fotografa Františka Dostála.
STÁHNOUT ČÍST
Udělej si ráj - Mariusz Szczygiel | KOSMAS.cz - vaše ...
Gottland i Udělej si ráj jsou knihami o české národní povaze a kultuře - jak nás, Čechy, vidí Poláci, tedy konkrétně polský autor - čechofil. Zatímco Gottland vyprávěl o naší historii v uplynulých sto letech, Udělej si ráj je knihou o současných Češích.
Mariusz Szczygieł: Udělej si ráj | V noci jsem snil, že ...
Udělej si ráj. Kdo napsal knihu Udělej si ráj? Autorem je Mariusz Szczygieł. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. Možnost nákupu elektronické verze knihy. ČBDB.cz - Databáze knih.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY