Ves ve vzduchu eBook

Fatimma.cz Ves ve vzduchu Image

INFORMACE

Hledáte knihu Ves ve vzduchu? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Jules Verne? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Ves ve vzduchu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,54 MB

ISBN: 0

POPIS
Románovou formou je napsán příběh o „chybějícím článku“ mezi opicí a člověkem a byl vydán v době diskuse o Darwinově práci „O původu druhů“. V první fázi je román Ves ve vzduchu velmi čtivý, naplněný útoky splašeného stáda slonů, podrážděných nosorožců a opic. Po smrti Urdaxe, portugalského obchodníka se slonovinou, a rozkladu celé karavany, vede romanopisec své hrdiny neproniknutelným pralesem na Oubangui, do srdce Afriky. Francouze Maxe Hubera a Američana Johna Corta doprovází domorodý chlapec Llanga a Khamis – „foreloper“ – domorodý průvodce Přečtení románu je zajímavé i z pohledu 21. století. Je velmi obohacující, zachycující rozdělení geopolitického území, ve kterém se děj odehrává, je doprovázen debatami obou cestovatelů, ve kterých řeší evoluci na základě dobových vědeckých poznatků. Jules Verne cituje některé Darwinovy teorie, uvědomuje si jejich logiku a zároveň trvá na tom, že nikdy nelze najít chybějící článek mezi člověkem a opicí, protože neexistuje. Jules Verne opět demonstruje svůj úžasný sklon prosazovat a obhajovat svou pověst vizionáře. V první kapitole Jules Verne mluví o nezávislém Kongu v době, kdy čeká na příležitost obětovat svou nezávislost. Tato věta odráží historický smysl pro autora, který oznámil, že pohyb národů na sebeurčení se bude dít v příštím století (ve 20.stol). Pádný argument pro ještě váhající. Ač se to zdá neuvěřitelné, jde o první české vydání v podobě, v jaké je Jules Verne napsal a v jaké román jeho dvorní nakladatel Hetzel vydal. Všechna dosavadní česká vydání byla totiž ochuzena o menší či větší části textu a zejména o řadu původních rytin. Tímto románem „startuje“ dlouhodobá řada původních nezkrácených textů v edici Svět Julese Verne.Vazba:Ražba zlaté rytiny uprostřed červeného – bordó – plátna. Použit je vysokogramážní 120 g papír Munken Pure, Je to lehce tónovaný, neobyčejně kvalitní papír, s nádechem staré patiny, dobře držícící barvu. Má unikátní volumen v oblasti kreativních papírů. Pro zachování co nejpůvodnější patiny, je kniha opatřena černobílým 170g nelaminovaným, či jinak „napadeným“ přebalem s výjevem rytiny, vztahující se k aktuálně vycházejícímu románu, nesoucí jméno romanopisce a název díla. Kulatý hřbet není podceněn, ale je vyzdoben zlatými obrazci. Trojstranná – ručně broušená (!) zlatá ořízka knižního bloku – znak luxusního zhotovení, doprovází text románu.
STÁHNOUT ČÍST
Prague in the SKY - DINNER IN THE SKY
Milovníci klasických verneovek se tento týden dočkají. V nakladatelství Josefa Vybírala, milovníka díla Julesa Verna, vyjde totiž první z více než šedesátky zamýšlených románů s původními kolorovanými ilustracemi, tedy rytinami z přelomu devatenáctého a dvacátého století, a také ve zpřesněném a upraveném překladu.
Ves ve vzduchu - všechna vydání | Databáze knih
Ves ve vzduchu. Kdo napsal knihu Ves ve vzduchu? Autorem je Jules Verne. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY