Jedovatí hadi eBook

Fatimma.cz Jedovatí hadi Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Jedovatí hadi! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Jedovatí hadi a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Jedovatí hadi.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,60 MB

ISBN: 8072624737

POPIS
S rozvojem amatérského chovu exotických jedovatých hadů v České republice v 80. a 90. letech 20. století přibýval i počet případů uštknutí chovatelů. Uštknutí některými druhy exotických jedovatých hadů může mít velmi závažný průběh, končící smrtelně nebo trvalými následky, a ani uštknutí naší domácí zmijí obecnou (Vipera berus) nelze podceňovat. Úspěšná terapie intoxikace hadími jedy vyžaduje vzácné spojení znalostí akutní medicíny a toxinologie hadích jedů, nebo alespoň didaktický návod postupu první pomoci a léčby. V české odborné literatuře již dlouho chyběla monografie, která by poskytla aktuální souhrn teoretických i praktických informací o jedovatých hadech, hadích toxinech a terapii hadího uštknutí. Kniha MUDr. Jiřího Valenty je tak významným přínosem české školy klinické toxinologie hadích jedů, založené světově uznávaným expertem prof. MUDr. Františkem Kornalíkem, DrSc.V této monografii se autor vypořádal s nelehkým úkolem oslovit několik zcela odlišných skupin čtenářské obce: lékaře, terénní biology, chovatele hadů i cestovatele. I když jde o odbornou publikaci, zalíbení v ní najdou i milovníci populárně vědecké literatury a všichni, kdo chtějí proniknout do exotického světa jedovatých hadů a užasnout nad geniální různorodostí jejich toxinů.
STÁHNOUT ČÍST
Nejjedovatější hadi na světě - Austrálie
Zmijovití jsou jedovatí hadi s 1 párem dutých, trubičkovitých jedových zubů v horní čelisti a s menšími nejedovatými zuby na dolní čelisti, na kostech patrových a křidlatých. Jedové zuby jsou v zavřené tlamě sklopeny špičkou dozadu, při otevření tlamy se kolmo vztyčí.
Nebezpečná setkání: jedovatí hadi a pavouci - Cestovní nemoci
Všechny informace o produktu Kniha Jedovatí hadi, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Jedovatí hadi. Jedovatí hadi od 459 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY