Unearthing Ancient Egypt eBook

Fatimma.cz Unearthing Ancient Egypt Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Unearthing Ancient Egypt! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Unearthing Ancient Egypt a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Unearthing Ancient Egypt.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,68 MB

ISBN: 9788073082062

POPIS
Výpravná obrazová publikace v anglickém jazyce vychází u příležitosti padesátého výročí založení Českého (dříve Československého) egyptologického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Kniha obsahuje historii působení českých egyptologů při záchraně archeologických památek v Núbii pod záštitou UNESCO v roce 1960 před zatopením tamní oblasti po dostavbě Vysoké ausuánské přehrady. Dále dokumentuje práce na českých archeologických koncesích na pyramidovém poli v Abusíru a v Západní poušti. Cenný je kompletní soupis expedicí Českého egyptologického ústavu do Egypta a chronologický přehled egyptských dějin. Vedle historicky hodnotných fotografií z průběhu posledních padesáti let kniha zároveň přináší výběr nejvýznamnějších nálezů z vykopávek českých egyptologů, které budou v průběhu roku 2008 vystaveny v Egyptském muzeu v Káhiře, v Muzeu Núbie v Asuánu a v pražském Lichtenštejnském paláci.
STÁHNOUT ČÍST
Unearthing ancient Egypt - | Knihy Togga.cz
Another fabulous find near the city of Luxor. Archaeologists have unearthed the tomb of a prominent goldsmiths - who lived more than three thousand years ago. CGTN's Oliver Jarvis has that report ...
Unearthing Ancient Egypt | Dumknihy.cz - knihy po všech ...
Unearthing Ancient Egypt Autor: Benešovská, Hana a Verner, Miroslav Nakladatel: Togga EAN: 9788073082062 ISBN: 978-80-7308-206-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 252 stran, česky Rozměry: 26 × 27 cm Rok vydání: 2008 (1. vydání)
SOUVISEJÍCÍ KNIHY