Československé legie na frontách I. světové války eBook

Fatimma.cz Československé legie na frontách I. světové války Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Československé legie na frontách I. světové války! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Československé legie na frontách I. světové války a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Československé legie na frontách I. světové války.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,65 MB

ISBN: 9788074332357

POPIS
Vystoupení československých legií za první světové války patří k těm historickým událostem i tradicím, na které jsme právem hrdí. Bojovaly v Rusku, Itálii i Francii, na rozhodujících frontách války. Legionáři svým vlastenectvím, odhodláním, statečností a odvahou udivovali i zkušené generály a důstojníky dohodových armád. Knížka, kterou právě držíte v ruce, vás provede nejen po nejslavnějších místech bojů našich legií, ale i po těch méně známých. Přibližuje také průběh první světové války, situaci v českých zemích a úsilí našeho zahraničního odboje vedeného T. G. Masarykem nejen o vytvoření mohutného československého zahraničního vojska, ale také o uznání práva českého a slovenského národa na samostatný stát.Právě v tomto nesnadném politickém a diplomatickém zápase sehrály naše legie jednu z klíčových úloh. Výrazně napomohly také k rychlé kapitulaci Německa a Rakousko-Uherska, když ovládly sibiřskou magistrálu a znemožnily přesun statisíců německých a rakouskouherských zajatců z Ruska na západní frontu. Zaslouží si proto naši úctu a symbolické poděkování – a nejen v roce, kdy si připomínáme 100. výročí vzniku Československé republiky a konce první světové války.
STÁHNOUT ČÍST
Československé legie na frontách I. světové války | Knihy ...
Hledáte Československé legie na frontách I. světové války od Jiří Bílek? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR
Československé legie na frontách I. světové války - Jiří ...
Všechny informace o produktu Kniha Československé legie na frontách I. světové války - Od Zborova po Terron, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Československé legie na frontách I. světové války - Od Zborova po Terron.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY